הסתר פרטי יצירת קשר
הסתר קישורי ניווט באתר
נוטריון בזום מרחוק שי הררי

נוטריון – מה זה?

נוטריון הוא עורך דין בעל ותק של 10 שנות עריכת דין, אשר עבר הכשרה מקיפה וייחודית מצד משרד המשפטים. הכשרה זו מעניקה לו סמכויות מקיפות הניתנות לנוטריונים מוסמכים בלבד.
מלבד הותק המקצועי, על הנוטריון לעמוד בקריטריונים קשיחים נוספים.
עליו להיות אזרח ישראל, חבר בלשכת עורכי הדין, להיות בעל עבר נקי מהרשעות על עבירות שיש עמן קלון או שבגינן קיבל השעיה מלשכת עורכי הדין.
עורך הדין שעמד בתנאים המקדימים האלה, יעבור הכשרה מיוחדת ומקיפה ובסיומה יוכל להגיש בקשה לרישיון נוטריון. את הרשיון מעניקה ועדה מיוחדת של משרד המשפטים. ועדה זו תבחן את המועמד וכשזה יימצא מתאים הוא ישאיר את דוגמת חתימתו בספר הנוטריונים של מדינת ישראל ויורשה להתחיל לכהן כנוטריון.

תעריפים ועלויות של נוטריון

משרד המשפטים הוא הגורם שקובע כמה עולים השרותים שנותן הנוטריון.

לכל אחד מהשרותים יש תעריף משלו. תעריפים אלה קבועים עפ"י חוק, וזאת על מנת לאפשר שקיפות מלאה למקבלי השרות. התעריפים מתעדכנים ע"י משרד המשפטים מדי מספר חודשים. כאן ניתן לבדוק את המחיר של שרותי נוטריון. במידה ונוטריון גובה תעריף גבוה מהמותר לו, הוא צפוי להיענש על כך.

השרותים אותם מספק הנוטריון

כאמור, לנוטריון מוענקות סמכויות מקיפות:

  • אימות חתימה – הנוטריון יבצע תהליך של אימות חתימה על מסמך מסוים, תצהיר. כך, יאשר את אמיתות החתימה הזו בפני המוסד הרלוונטי (דוגמת בתי משפט, מוסדות ממשלתיים וכו'). המטרה היא למנוע זיוף של זהות החותם.
  • אישור אמיתות ייפוי כוח – לנוטריון יש סמכות לאשר כי בא הכוח החתום על מסמך מסוים בשם אדם אחר אכן הוסמך לתפקיד זה על ידי אותו אדם אחר (מייפה הכוח).
  • אישור העתק של מסמך – בסמכות הנוטריון לתת אישור "נאמן למקור" על מנת למנוע זיוף מסמכים. כלומר, לאשר כי עותק של מסמך מסוים הוא אכן נאמן למקור של אותו המסמך. כך ידע הצד השני שזהו עותק זהה בצורה מוחלטת ולא שונה בו דבר.
  • אישור צוואה – לפי חוק הירושה, בסמכות הנוטריון לאשר עשיית צוואה והוא מוסמך לרשום "צוואה בפני רשות" כשם שמוסמך לכך שופט. במעמד חתימת הצוואה ישנה האפשרות להחתים מספר חותמים, ועל כך תהיה עלות מופחתת.
  • תרגום נוטריוני – בדומה לאישור "נאמן למקור", נוטריון יכול לאמת עותק של מסמך בשפה אחרת. בתוך כך, עליו לוודא כי הכתוב במסמך נאמן לנוסח המקורי ולא שונה בו דבר מעבר לשפה הכתובה. במקרה שבו הנוטריון לא דובר את השפה המתורגמת, יש באפשרותו להשתמש במתרגם חיצוני השולט בשתי השפות. אז, ייצרף אישור נוטריוני שבו המתרגם מצהיר בפני אותו הנוטריון כי הוא שולט בשתי השפות וכי תרגום המסמך הוא מדויק ונאמן למקור.
  • אימות הסכם ממון – נוטריון רשאי לאמת מסמך הסכם ממון שנערך בין בני זוג.

נוטריון – יכול לתת שרותים מרחוק?

ישנה אפשרות לספק שרותי נוטריון בזום. אפשרות זו מעניקה את היכולת לבצע פעולות שכאלה בתקופת של הגבלות (קורונה). כמו כן, גם עבור מי שלא יכול להגיע פיזית למשרד מסיבות של מרחק גיאוגרפי או מוגבלות מסוימת. משרדנו עומד לרשותכם בכל הקשור לייעוץ משפטי או למתן שרותי נוטריון. לקביעת פגישת ייעוץ בזום.

 

לקריאת מאמרים נוספים   |    אודות המשרד

קטגוריות
משפט מסחרי

תגובות

תגובות פייסבוק

יצירת קשר

אתם מוזמנים ליצור איתנו קשר דרך:

או להשאיר הודעה, ואנו נחזור אליכם בהקדם: