הסתר פרטי יצירת קשר
הסתר קישורי ניווט באתר
עורך דין בזום

עורך דין בזום ?

הקורונה (COVID 19) הביאה איתה אתגרים רבים הנוגעים ליכולת להמשיך בשגרת היומיום לצד המשבר.

אחת מהבעיות שעולות בימי הקורונה, במגבלות סגר וריחוק חברתי, היא האפשרות לערוך פגישות מרחוק מבלי להתכנס באופן פיזי פנים מול פנים. 

הבעיה מתחדדת כאשר לוקחים בחשבון פגישה עם עורך דין. פגישה עם עורך דין יכולה להיות בין היתר שיחת ייעוץ, או פגישה בה נרצה לנהל משא ומתן ואף לחתום על מסמכים, תצהירים וחוזים.

יתרה מכך, על פי תקנות החירום, עורכי הדין לא הוחרגו כעוסקים במקצוע נדרש (בדומה להחרגה שאיפשרה לרואי החשבון למשל להמשיך לעבוד בדימה לימי שגרה). לאור זאת, ההגבלות החלות על עורכי דין הן מחמירות למדי. בתקופת הסגר, מתאפשר לעורכי דין לנוע בעיקר לצרכי הליכים משפטיים.

מה עושים? הפתרון מעודד למדי. 

פגישה עם עורך דין בזום

כולנו למדנו להשתמש בשיחות וידאו על מנת להמשיך בשגרת יומנו. כשם שחברות ואנשים פרטיים עברו לשיחות וידאו מרחוק, באמצעות זום (Zoom) ותוכנות אחרות, כך גם עורכי דין. 

עורך דין יכול לערוך פגישות עם הלקוחות שלו בזום, ובכך לדאוג לכך שהתהליך המשפטי ימשיך להתקדם ביעילות ובמקצועיות. מעבר לכך ששיחת זום פותרת את עניין הריחוק החברתי, היא פותחת אפשרויות רבות שלא היו קיימות קודם. היא הופכת את הפגישות לנגישות גם עבור לקוחות הנמצאים ביישובים מרוחקים. זהו פתרון גם לבעיות התניידות או לאנשים שפנויים להיפגש רק בשעות לא שגרתיות.

שיחת וידאו (זום) בהחלט מאפשרת לשני הצדדים להתרשם בצורה טובה זה מזה.

ייעוץ משפטי בזום

אך האם אפשר לחתום על מסמכים בלי להגיע לפגישה במשרד?

עד שנת 2020, חתימה התאפשרה רק בנוכחות פיזית פרונטלית של עורך דין. הקורונה הביאה את משרד המשפטים ואת לשכת עורכי הדין להתכנס ולחשוב על פתרון שיקל הן על הלקוחות והן על עורכי הדין. 

על פי התקנות המעודכנות, ניתן בהחלט לחתום על תצהירים גם מרחוק. לעורך הדין מותר לאמת מרחוק חתימה על תצהיר כדין. חתימה על תצהיר תכלול אימות של זהות החותם באמצעות תעודת זהות, תצהיר ואימות על ידי צילום.

צריך לזכור, שכבר היום, וללא קשר לקורונה, ניתן לבצע כמעט כל פעולה באופן דיגיטלי. פעולות כמו רישום הערת אזהרה, רישום עסקה וכיו"ב מתאפשרות מרחוק. בהתאם לכך, נראה כי בהיעדר אפשרות אחרת ניתן לקיים חתימה דיגיטלית או חתימה מרחוק גם על עסקת נדל"ן. 

הקפיצה הטכנולוגית הקטנה-גדולה הזו מהווה חידוש משמעותי מבחינת תפיסת הרשויות. המוסדות הוותיקים הידועים כשמרניים, אימצו בחכמתם שיטות עבודה חדשות ומודרניות. שיטות אלה יעזרו למשק להמשיך ולנוע גם בצל הקורונה.

אם ישנו דבר חיובי במשבר הקורונה, הרי שאימוץ תפיסות עבודה חדישות על ידי מוסדות המדינה. פתיחות לשימוש באמצעים טכנולוגיים, כמו פגישות זום עם עורך דין ואימות מרחוק, מהוות שינוי מבורך. יש לשער כי תפיסות אלה יוטמעו באופן קבוע ויישארו איתנו גם לאחר משבר הקורונה.

חדש! תיאום פגישת ייעוץ בזום

עו"ד שי הררי זמין לפגישות ייעוץ טלפוניות או בזום.
הפגישות ניתנות ללא עלות, וללא כל התחייבות.

עורך דין זום

—————

לקריאת מאמרים נוספים בנושא:
–  קורונה – קניית/מכירת דירה
–  קורונה – משכנתאות בקורונה
–  קורונה – ביטול חוזה

קטגוריות
מאמרים בנושא קורונה, משפט מסחרי, נדל"ן

תגובות

תגובות פייסבוק

יצירת קשר

אתם מוזמנים ליצור איתנו קשר דרך:

או להשאיר הודעה, ואנו נחזור אליכם בהקדם: