הסתר פרטי יצירת קשר
הסתר קישורי ניווט באתר
קניית דירה עורך דין

קניית דירה היא השאיפה של כל אחד.

זו יכולה להיות קניית דירה למגורים או דירה לילדים או בכלל קניית דירה להשקעה. בכל אחד מהמקרים האלה, יש לעשות זאת בצורה נכונה ובטוחה.

במאמר זה תוכלו למצוא מידע אודות השיקולים לפיהם עליכם לפעול וכן על התהליך אותו יש לעבור בעת קניית דירה.

קניית דירה לעומת שכירות – השיקולים העיקריים

קונים רבים מתלבטים בשאלת קניית דירה שכן היא מביאה איתה התחייבות כלכלית לטווח ארוך, נטילת משכנתא ותשלום הריביות הכרוכות בכך.

שכירות כאלטרנטיבה לקניית דירה, עומדת גם היא על הפרק במקרים רבים.
יחד עם זאת, עליית המחירים העקבית של הדירות להשכרה וכן של הדירות שעומדות למכירה, יחד עם מחסור בדירות למגורים, כל אלה הם גורמים המטים את הכף ומביאים אנשים רבים לשקול בחיוב קניית דירה.

ישנם גם שיקוליים רגשיים ופרקטיים שיש לקחת בחשבון. זוגות רבים רוצים להתחיל את חייהם המשותפים והקמת המשפחה בבית משלהם, מבלי לדאוג למעברי דירה תכופים בין דירות שכורות. אנשים רבים גם יודעים שבמידה ויקרה להם משהו, דירה בבעלותם תהווה בטחון כלכלי למשפחתם. זוגות בוגרים, ידעו שאם יוכלו להעניק לילדם דירה, הדבר יהווה קרש קפיצה לתחילת חייו הבוגרים. השיקולים האלה, גם הם מביאים אנשים לחפש דירות לקניה.

במידה והחלטתם לעשות זאת, הכירו את התהליך שיסייע לכם בקניית דירה.

תהליך קניית דירה

 1. מה קובע, תקציב או צרכים? – האם לפעול על פי תקציב? או האם לפעול על פי הצרכים שלכם?
  הגדרת תקציב וצרכים כרוכים זה בזה, וזאת משום שהאחד מושפע מהשני, ולהיפך. יחד עם זאת, מובן כי לאחד מהם משקל רב יותר וזה נובע מיכולת הקונה והשלב שבו הוא נמצא בחיים:
  •     קביעת תקציב לקניית דירה – המימון לרכישת דירה כולל את הסכום הראשוני (= הון העצמי)  ואת החלק של המשכנתא. ההון העצמי צריך להיות לפחות 25% ממחיר הדירה. צריך לזכור, שברכישה של דירה ראשונה, ניתן לקבל משכנתא בגובה של עד 75%. כאשר נוטלים משכנתא, גובה החזר המשכנתא המקובל צריך לעמוד על כ-25% מגובה ההכנסה החודשית המשותפת של הרוכשים (בין אם מדובר ברוכש בודד ובין אם מדובר בזוג רוכשים).
  •     הגדרת הצרכים – בעת קניית דירה, חשוב מאוד להגדיר את הצרכים שלכם. האם אתם מעדיפים בית צמוד קרקע או רוצים דירה? האם לקנות דירה קטנה שתתאים לזוג+ילד או גדולה שתתאים להגדלת המשפחה? האם להגדיר את הדירה כ"דירה ראשונה", ולקנות אותה לפרק זמן של 5 עד 10 שנים? האם לקנות דירה המצריכה שיפוץ מאסיבי? מכל אלה נגזר גם תקציב הרכישה.
  .
 2. אזור מועדף – מומלץ לבדוק כמה אזורים העומדים בתנאי התקציב והצרכים, ולהשוות ביניהם. הקריטריונים להשוואה יכולים להיות למשל:
  •      גודל הדירה שמתאפשר בכל אזור בהתאם לתקציב שלכם
  •      קירבה למוסדות חינוך והאיכות שלהם
  •      איכות חיי הקהילה
  •      קירבה למוסדות דת
  •      אפשרויות התעסוקה בקירבת אזור המגורים
  •      קירבה גיאוגרפית למשפחה המורחבת
  ועוד ועוד.
  .
 3. דירה מקבלן או דירה יד 2 – חשוב לערוך בדיקה השוואתית של דירות יד שניה לעומת דירות מקבלן. כיום, כשפרויקטים רבים משווקים באינטרנט, קל מאד למצוא מידע הן על פרויקטים חדשים שבשיווק והן על דירות יד שנייה באתר יד2.
  .
 4. עורך דין – חשוב למצוא עורך דין קניית דירה שילווה אתכם בתהליך הרכישה. יש לשים לב שעורך הדין מביא איתו ידע וניסיון רב, שכן הליווי והייעוץ המקצועי הן חלק קריטי בתהליך הרכישה. במקרים רבים כדאי להתייעץ עם עורך דין קניית דירה עוד לפני סיכום הדברים עם המוכר. עורך הדין יוכל להאיר את עיניכם לדקויות שאולי לא שמתם לב אליהן, יתרום למערך השיקולים ויעזור בהחלטה איזו דירה לקנות. מעבר לכך, חשוב מאד לשכור את שרותיו של עורך דין מומלץ לקניית דירה, שכן הידע והנסיון הרב בעריכת חוזה לקניית דירה ימנע מקרים בהם מועבר אליכם חוזה עם סעיפים מפוקפקים.
  .

זיכרו, קניית דירה היא צעד משמעותי מאד, הן מבחינה רגשית והן מבחינה כלכלית. בכדי להימנע מסיכונים ומפח נפש, יש לעשות אותו בצורה נכונה ולהיעזר באנשי מקצוע מנוסים ובקיאים בתחומם.

.

קטגוריות
נדל"ן, קניית / מכירת דירה

תגובות

תגובות פייסבוק

יצירת קשר

אתם מוזמנים ליצור איתנו קשר דרך:

או להשאיר הודעה, ואנו נחזור אליכם בהקדם: