הסתר פרטי יצירת קשר
הסתר קישורי ניווט באתר
קניית דירה להשקעה Photo by Sandy millar on Unsplash

קניית דירה להשקעה בישראל – יש ממה לחשוש?

קניית דירה להשקעה בישראל היא אופציה מצוינת להשקעה. זה נכון גם בהתחשב בעליה המתמדת במחירי הנדלן בישראל ועליית הריבית למשכנתאות. לא רבים יודציה מצויינת להשקעים שהשקעת נדלן מסוג זה יכולה להיות אטרקטיבית גם לבעלי תקציב קטן ממיליון שח.

משקיעי נדלן נוטים לחשוש מעליות המחירים. מסיבה זאת, הם בוחרים לבצע השקעות במדינות כמו ארה"ב, יוון וקפריסין במקום בישראל. הם שוכחים את העובדה שמדינת ישראל היא קטנה, לכן אין בה שפע של אדמות כמו באירופה או בארה"ב. דבר זה הופך את מדינת ישראל לאזור בעל ביקוש נדל"ני גבוה שערכו עולה באופן קבוע. בנוסף, יש לקחת בחשבון שקצב גידול האוכלוסיה בשראל עולה על קצב בניית דירות חדשות. גם העובדה הזאת מובילה להגדלת הביקושים לדירות מגורים בישראל.

התנודתיות בעליית הריבית על המשכנתא

יש לזכור כי עליית הריבית היא עניין זמני. בהתחשב בעובדה שמשכנתא ממוצעת עומדת על כ-25 שנים, יש להסתכל על העניין בראיה ארוכת טווח. תוך כ 2-3 שנים הריבית צפויה לחזור למקומה הטבעי, ובכל מקרה לרדת באופן משמעותי, כך שמדובר בתקופה קצרה יחסית בה היא תהיה גבוהה.

התנודתיות בשוק הנדלן

שוק הנדלן בישראל תנודתי באופן יחסי, אך מווסת באמצעות גובה הריבית. נסיון העבר לימד אותנו כי לא מומלץ להמתין עם קניית דירה להשקעה. לצורך קניית דירה להשקעה, ניתן לעשות שימוש במימון בנקאי, משכנתא. המשכנתא יכולה להגיע עד 75% מערך הדירה. לקיחת משכנתא היא נכונה ומומלצת במצב שבו עליית המחירים השנתית צפויה להיות גבוהה יותר מאשר גובה הריבית שהועלתה. 

דירה להשקעה בפרויקט התחדשות עירונית

שוק ההתחדשות העירונית מבוקש מאד. הוא מספק הזדמנויות רבות להשקעה. ההמלצה היא על קניית דירה להשקעה בבניין העתיד לעבור תמ"א 38. הדירה שקניתם להשקעה תושבח וערכה יעלה משמעותית. כמקובל בפרוייקטי תמא 38,  יוסיפו לדירה ממ"ד, מרפסת וחניה. שוויה של הדירה יעלה בהשוואה לשווי שלה בעת ביצוע הרכישה. 

דירה להשקעה בישראל – יתרונות נוספים

היתרון גדול של קניית דירה להשקעה בישראל, היא ההכרות שלכם עם שוק הנדלן בישראל והקירבה אליו. בקניית דירה להשקעה בארץ, תוכלו לשלוט מקרוב על היבטים של ניהול הנכס, מציאת שוכרים, תיקונים וכיוב'. כאשר הדירה שקניתם להשקעה נמצאת בישראל, במרחק נגיעה, הכל הרבה יותר פשוט. 

קניית דירה להשקעה – איך עושים את זה?

חשוב לגשת לקניית דירה להשקעה בישראל עם חשיבה אסטרטגית. זאת, על מנת להבטיח את ההשקעה הטובה ביותר ואת הדירה המתאימה ביותר. מה חשוב לבדוק לפני שקונים דירה להשקעה?

לסיכום, קניית דירה להשקעה בישראל יכולה להיות בחירה חכמה ומניבה.
שוק הנדלן בישראל בנוי להשקעות מסוג זה.
ניתן בקלות למקסם את פוטנציאל הנכס להשקעה לטובת הצלחה כלכלית לאורך זמן.

קטגוריות
נדל"ן, קניית / מכירת דירה

תגובות

תגובות פייסבוק

יצירת קשר

אתם מוזמנים ליצור איתנו קשר דרך:

או להשאיר הודעה, ואנו נחזור אליכם בהקדם: