הסתר פרטי יצירת קשר
הסתר קישורי ניווט באתר
עורך דין לעסקת קומבינציה

קבוצת רכישה הינה אחת האפשרויות האופטימליות והמשתלמות ביותר לבניית בניין למגורים. יחד עם זאת, מדובר בפרויקט נדל"ני מורכב, שכן קבוצת הרכישה כוללת בתוכה אלמנטים רבים ומצריכה ידע ונסיון על מנת להוציאה אל הפועל.

כעורך דין קבוצת רכישה מנוסה וכמנהל פורום מומחה בנושא קבוצת רכישה ועסקת קומבינציה, מופנות אלי שאלות רבות בנושא קבוצות רכישה.
במאמר זה אספתי עבורכם מספר שאלות מעניינות באמצעותן תוכלו ללמוד עוד על קבוצת רכישה.

עלות סופית לדירה בקבוצת רכישה

שאלה: אני משתתף בקבוצת רכישה. רציתי לדעת האם סכום הרכישה הוא הסכום הסופי אותו אצטרך לשלם?

תשובה: יש להסתכל על הסכום שעליו הוסכם בהתחילה, כלומר במועד ההצטרפות לקבוצת הרכישה, כהערכת מחיר בלבד ולא כמחיר הסופי של הדירה. כמעט תמיד, העלות בפועל תהיה גבוהה יותר וישנם מקרים בהם מדובר בהפרש לא קטן.

קניה בקבוצת רכישה או קניה של דירה מיזם

שאלה: רציתי לדעת, האם השתתפות בקבוצת רכישה עדיפה מרכישת דירה מיזם?

תשובה: זוהי שאלה מורכבת. לקניה של דירה באמצעות קבוצת רכישה ישנן משמעויות רבות. על כן, מי שקונה דירה באופן זה, צריך להבין באופן יסודי את התהליך, כל ההיבטים, לוחות הזמנים ושינויים שיכולים להיות במחיר הסופי של הנכס. מומלץ להיעזר בעורך דין מומחה כאשר אתם ניגשים לבחינת תהליך מסוג זה, כי למיומנות בעסקאות מורכבות שכאלה ישנו ערך רב. 
בהינתן שאתם לוקחים בחשבון את כל הנתונים, ובהנחה שלא מדובר בהצטרפות לקבוצת רכישה שהבנייה שלה כבר החלה בפועל (שהרי אז התהליך כבר מאוד דומה לקנייה מיזם), אז ככל הנראה יש כדאיות רבה יותר לקניה במסגרת קבוצת רכישה.

יציאה מקבוצת רכישה

שאלה: לפני חצי שנה שילמתי מקדמה של 40,000 ש"ח הצטרפות לקבוצת רכישה, מאז שיניתי דעתי כי הפרויקט לא מתקדם וגיליתי כשלים איך אפשר לצאת מהקבוצה?

תשובה: יציאה מקבוצת רכישה אפשרית בהתאם לחוזה שעליו אתה חתום. ראשית, בדוק האם בטופס ההצטרפות לקבוצת הרכישה קיים סעיף יציאה. במידה וכן, אליך למסור לקבוצה הודעה בכתב על ביטול ההצטרפות שלך ולבקש את כספך בחזרה. יתכן תשלום של קנס מסוים במידה והוא מצוין בחוזה ההצטרפות לקבוצת הרכישה שעליו אתה חתום.

בטוחות מקבלן בקבוצת רכישה

שאלה: אנו מספר חברים וארגנו קבוצת רכישה. השאלה שמעסיקה אותנו כעת היא כיצד ניתן להשיג בטוחות שיבטיחו שקבלן השלד לא ייעלם לנו מיד לאחר העברת התשלום עבור עבודתו? שמענו מספר סיפורים שלפיהם הקבלן נעלם יחד עם הכסף וחברי הקבוצה נותרו ללא דירה וללא כסף..

תשובה: כפי שציינת, ישנה חשיבות רבה לקבלת בטוחות על מנת להימנע מעוגמת נפש כזו שמופיעה במקרים שתיארת. עליכם להגן על עצמך באמצעים הבאים: להסתייע בעורך דין מומחה אשר ילווה אתכם בעסקה. לדאוג לליווי בנקאי וכן לערבות ביצוע.

אירגון קבוצת רכישה

שאלה: אני מעוניין לפתוח קבוצת רכישה, ואני רוצה לעשות זאת בדרך הבטוחה ביותר. איזה גורמים חייבים להיות מעורבים בתהליך? 

תשובה: כאשר אתם מתחילים בתהליך של יצירת קבוצת רכישה חדשה, עליכם לדאוג שיעמדו לצידכם בתהליך אנשי מקצוע מומחים בתחומם עם נסיון ספציפי בקבוצות רכישה. אדריכל שעימו תערכו בדיקת זכויות והיתכנות. עורך דין מנוסה שילווה אתכם בכל ההתקשרויות עם אנשי המקצוע ובכל הקשור של הצטרפות רוכשים נוספים לקבוצה. עורך הדין גם יוודא שהתהליך בטוח ויגן עליכם מפני סיכונים מיותרים. שמאי מנוסה בעבודה עם קבוצות רכישה. 

בהצלחה!

לקריאת מאמרים נוספים   |    אודות המשרד

קטגוריות
נדל"ן, קבוצת רכישה

תגובות

תגובות פייסבוק

יצירת קשר

אתם מוזמנים ליצור איתנו קשר דרך:

או להשאיר הודעה, ואנו נחזור אליכם בהקדם: